חזון ביה"ס

ביה"ס נוסד לפני כארבעים שנה ע"י ראשוני תושבי הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים, אשר בקשו להקנות לילדיהם חינוך תורני ולימודי חול ברמה גבוהה ולאפשר לבוגרים להשתלב בישיבות קטנות ותיכוניות איכותיות.
אוכלוסיית ביה"ס מגוונת מבחינת מוצאם והשקפתם של משפחות התלמידים, התלמידים מתחנכים לכבד זה את זה ומאידך לשמור על יחודיותם ומנהגיהם השונים. גם בתפילה המשותפת מתפלל כל תלמיד כפי מנהג אבותיו ונוסח התפילה נקבע לפי החזן התורן.
לבית הספר מגיעים תלמידים מכל שכונות העיר, ישנן הסעות ממרבית השכונות.

הנהגת ביה"ס

רב ביה"ס הרה"ג אביגדר נבנצל שליט"א מנחה אותנו ומתווה את דרך ביה"ס. מדי פעם מגיעים אליו התלמידים למבחן ולשיחת חיזוק והתווית דרך. צוות ביה"ס מורכב ממורות ורבנים בכתות א' – ד' ורבנים בכיתות ה' -ח' כל הצוות הינם מורים מוסמכים בעלי תואר ובוגרי ישיבות עם ותק של שנים בתחום החינוך. המורות הינן בוגרות בית יעקב והמורים ברובם תלמידיהם של הרה"ג אביגדר נבנצל שליט"א והרה"ג יעקב כ"ץ שליט"א.

גודל הכתות

בבית הספר כ–15-20 תלמידים בכל כתה. דבר המאפשר קשר אישי וחם בין התלמיד למורה, דבר הבא לידי ביטוי בשיחות אישיות, במשחקים משותפים ובקשר הדוק גם בימי החופשה. הצוות מעורה מאד בחיי הילדים גם בשעות שמעבר לביה"ס. 

סיום יום הלימודים

כל הכתות מסיימות שלושה ימים בשבוע בשעה 15:10 ובשאר הימים בשעה 14:00 למעט יום שישי שבו מסיימים בשעה 12:00.

קשר עם ההורים

מידי שבוע נשלחים דפי קשר להורים בו מתוודעים ההורים על הנעשה במהלך השבוע בבית הספר. בדפים משולבים ההספקים הלימודיים וכן חוויות חינוכיות מיוחדות. במהלך השנה מודפס עלון מיוחד המשלב בתוכו מאמרים חינוכים וכן מידע על פעילויות שהיו בביה"ס לאורך השנה. מלבד אסיפות ההורים התקופתיות, המורים עומדים בקשר רציף עם ההורים ע"מ לוודא שילדיהם עולים ומתקדמים.